deforum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OKS'den 97 1. cıktı

+4
ApışArası
Doa
Darkcrowler
PsYcHoPaTh_KoMeDyEn
8 posters

OKS'den 97 1. cıktı Empty OKS'den 97 1. cıktı

Mesaj  PsYcHoPaTh_KoMeDyEn Cuma Tem. 11, 2008 8:14 am

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'nın (OKS) sonuçları açıklandı.

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) sonuçları açıklandı. OKS’de Matematik-Fen (MF)ve Türkçe-Matematik (TM) puan türlerinde 97 öğrenci 500 tam puan alarak birinci oldu.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik Bakanlık Başöğretmen Salonunda OKS sonuçlarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Çelik’in verdiği bilgiye göre, sınava 905 bin 930 aday girdi. Bunlardan 874 bin 709’unun puanı hesaplanmaya değer bulundu. 31 bin 221 kişi ham puan barajını aşamadı.

Çelik’in yaptığı açıklamaya göre, 100 net yapan öğrenci sayısı 263 olurken, tam net yapan öğrenciler 41 ilden çıktı. OKS-TM Puan türüne göre, 59 bin 822 aday 160 baraj puanını geçemezken, 814 bin 887 aday tercih yapmaya hak kazandı. OKS-MF puan türüne göre ise 33 bin 287 aday 160 puan barajını geçemezken, 841 bin 422 aday ise tercih yapmaya hak kazandı.

Çelik, 500 net puan alan OKS birincilerinin Türkiye geneline iyi bir şekilde yayıldığını bildirirken, en çok birinci 18 öğrenciyle İstanbul’dan çıktı. Ankara’da 10 öğrenci, İzmir’de ise 6 öğrenci birinci oldu.

Bakan Çelik, organize kopya çeken kişiler tespit edilmiş olup bu kişilerin sınav sonuçları açıklanmayacağını bildirdi.

BİRİNCİ OLDUĞUNU DUYUNCA ŞOKE OLDU

Orta Öğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) Türkiye birincisi İhlas Koleji öğrencisi Mustafa Düremez “Çok mutluyum, öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. Çok çalıştık sene başından beri. Emeğimin karşılığını aldım. Öğretmenlerime, anneme, babama, herkese çok teşekkür ediyorum. Şu an çok mutluyum ve mutluluğun verdiği şoktayım.’ dedi.

Düzenli çalışmanın neticesinde arkadaşlarından ve oyundan uzak kaldığını belirten Düremez sözlerini şöyle sürdürdü, ‘Düzenli çalıştım. Bütün gün dersin başında değildim. Her şeye vakit ayırdım ama düzenli çalıştım. Yapamadığım bir şey yoktu Yalnız kısıtladığım şeyler vardı. Bilgisayarımda oyun oynamayı özledim. Dışarı çıkıp arkadaşlarımla konuşacağım, doya doya onlarla vakit geçireceğim.”
PsYcHoPaTh_KoMeDyEn
PsYcHoPaTh_KoMeDyEn
Üye
Üye

Erkek
Takım : Beşiktaş
Klan : Rap Mod.

OKS'den 97 1. cıktı Empty Geri: OKS'den 97 1. cıktı

Mesaj  Darkcrowler Ptsi Tem. 14, 2008 1:40 am

97 kişi yuh maşallah yani
Darkcrowler
Darkcrowler
Üye
Üye

Erkek
Klan : RockMoD

Mesaj  Doa Ptsi Tem. 14, 2008 4:32 am

bizim şasnsımıza ya pale saolsun onların sayesinde okul puanları yaklaşık 50 puan yükseldi
Doa
Doa
Webmaster&Admin
Webmaster&Admin

Erkek
Klan : Yöneticiler

https://deforum.yetkin-forum.com

Mesaj  Darkcrowler Ptsi Tem. 14, 2008 4:55 am

eed
Darkcrowler
Darkcrowler
Üye
Üye

Erkek
Klan : RockMoD

OKS'den 97 1. cıktı Empty ayıp la

Mesaj  ApışArası Cuma Tem. 25, 2008 10:14 am

Benim oks sonucumu alın yırtın yakın sonrada 97ye eşit olarak bölüp bunların ...üne felan sokun ama beni karıştırmayın
ApışArası
ApışArası
Üye
Üye

Erkek
Takım : Fenerbahçe

OKS'den 97 1. cıktı Empty dürümez nedir

Mesaj  ApışArası Cuma Tem. 25, 2008 10:16 am

ben bu dürümezi dürerim hafız
ApışArası
ApışArası
Üye
Üye

Erkek

Mesaj  Amorti Paz Tem. 27, 2008 1:17 pm

Ulen 70 üstü bekledğğim sinav dan 52 net xD
Amorti
Amorti
Üye
Üye

Erkek
Klan : yeni üye xD

http://www.redox.forumup.com

Mesaj  gölge Ptsi Tem. 28, 2008 4:17 pm

bizim ulkemizdekinden daha salak bir sınav sistemi olamaz diye dusunurdum hep... Yani bir daha bu kadar salağı bizden de çıkmaz diye düşünürdüm. Aslında bu sonuclarda bunu destekliyo ama öte yandan; SBS die bi sistem geliyo lan. Her sene sınava gircek yumurcaklar, 3 sene ustuste dediklerinde 'tamam lan, dershanelerde kapanır, kayar gider. Özel okulların da önemi azalır iyi oldu lan' diye dusundum ve suratımda aptal bi sırıtıs olustu. Ne güzel daha iyi, eli yüzü duzgun bi sistem geliyo dedim salak sırıtısla sistemle ilgili detayları öğrenirken bi baktım -ulan ingilizceden sorumu var. deget lan parası olan kazansın olmayan ölsün milletiyiz hala...
gölge
gölge
Moderatör
Moderatör

Erkek

OKS'den 97 1. cıktı Empty O Bakanında Kızının da ....

Mesaj  raptetek Salı Tem. 29, 2008 8:05 am

Hahaha 3 Türkiye Birincisini tanıom (sanki çok işime yarıo yha ) xD xD 7 yanlış we 15.002 . oldum bakan aşağı gelsin başarı yakında bi örgüt kuracam PKK weya Ergenekon örgütten bile sayılmayuacak( o derece fena bişi yani) xD

raptetek
Üye
Üye

Mesaj  Doa Salı Tem. 29, 2008 8:08 am

Very Happy keşki sınav zor olsaydı ya adam sınav kolay olcak merak etmeyin dedi kolayda oldu ama baya merak edilcek bişi varyani Neutral
Doa
Doa
Webmaster&Admin
Webmaster&Admin

Erkek
Klan : Yöneticiler

https://deforum.yetkin-forum.com

Mesaj  illidan Salı Tem. 29, 2008 10:32 am

ulan 100 net yapıp galatasaraya giremien kisilere aciom Very Happy adam ne kadar sevinmistir obaaa galatasaraya gircem deip sevinirken istanbul erkee giren çok kisi va Very Happy hatta kabatasta da 100 net yapıp istedii yere giremienler va
illidan
illidan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Erkek
Takım : malatyaspor

Mesaj  gölge Salı Tem. 29, 2008 11:48 am

bişi sölcem. Kabatasa 100'le giren var ama tabii ki, bu 1. tercihine kabatası yazdığı içindir. Ayrıca İst. erkek gs. den sayısal öğrenciysen, daha iyi bir okuldur. Ama saçma sapan bir sınav olduğunu hiç bir şey değiştiremez tabii.
gölge
gölge
Moderatör
Moderatör

Erkek